O nás

Kapela Tygrasz začala vznikat v roce 1998 a na jejím vzniku se podíleli Aleš „Tommy“ Mamčař a Jirka „Šelin“ Stehlík.
Pod názvem TYGRASZ jsme začali hrát až v roce 1999. Původní složení bylo Tomáš „Kot“ Kocurek hlavní zpěv a „nicára“, Ivan Jizva Kielor kontrabas, baskytara „kvokál“, Tomáš Sláma kytara „kvokál“ a Milan Míček Janík banjo, foukačka a „kvokál“.
O rok později (2000) se k nám přidal Honza „Mates“ Sedláček na mandolínu a přibyl také další kvokál.
Začali jsme hrát převážně bluegrass s prvky country ale také newgrassu. V tomto duchu jsme v roce 2001 natočili první demo s názvem Haĺířov.
Přibližně rok na to od nás odešel Tomáš Sláma a nějakou dobu jsme hráli bez kytary. Zanedlouho se k nám připojil bubeník Tomáš Kubica kterého po čase vystřídal na bicí Honza Honěk a v roce 2003 jsme natočili 2 demo s názvem Domovník. To už se stylově odklánělo od country i bluegrassu a TYGRASZ tak chytil svůj směr. V roce 2005 od nás Honza odešel a začal s námi hrát na kytaru Jiří „Džury“ Vašínek.
Začátkem roku 2007 zemřel tragicky Tomáš „Kot“ Kocourek zůstali jsme tedy tři – Míček, Váňa, Mates.
Tady je dlužno říci, že jsme všichni tři ještě hráli s kapelou Úspěch.
V létě toho roku se k nám přidal Tomáš „Čert“ Žižlavský na kytaru. V této sestavě jsme hráli do roku 2015, kdy se k nám přidal Alan „Shwake“ Hudeček na kachon.
V létě roku 2017 zemřel náhle Váňa a na basu s námi začal hrát Kamil „Medvěd“ Tománek. Na konci roku 2019 od nás odešel Alan „Shwake“ Hudeček a zůstáváme čtyři. Ale v této sestavě nezůstáváme příliš dlouho, protože začátkem roku 2020 se k nám připojuje na kachon a kytaru Honza „Hanys“ Oršulík, který dříve v kapele hostoval. S touto sestavou jsme natočili ve „Studiu Kamarád“ (naše domácké kapelní 🙂 ) malé autorské album čítající sedm písní, které je na internetových platformách (you-tube, spoti-fi, tik-tok…) s názvem Dobrý směr. A protože hraní není nikdy dost a z dřívějšího hosta se stal člen, přijali jsme tedy na pozici hostujícího člena dalšího kamaráda – Libora „Čendu“ Cenka.

 
V kapele taky hráli Honza „Gonza“Hroch (GG PUMP, Buty, Gustav Worcestra Vomáčka…)
Honza „Hanys“ Oršulík (GG PUMP, Buty, Gustav Worcestra Vomáčka, Příbuzní…)
Zdeno „Didi“ Hajdučák (Šajtar)
Zdeněk Dokoupil (Goodwill)
Vladimír Seydža Sýkora (BG Nova, Druhá Šance, Whiskey Before Breakfast)
Petr „Pešula“ Pešat (Druhá Šance)

Nynější složení tedy je:
Milan „Míček“ Janík – banjo, foukací harmonika, kazoo a zpěv
Honza „Mates“ Sedláček – mandolína a zpěv
Tomáš „Čert“ Žižlavský – kytara a zpěv
Kamil „Medvěd“ Tománek – kontrabas, baskytara a zpěv
Honza „Hanys“ Oršulík – kachon, kytara a zpěv

Hostující člen: Libor „Čenda“ Cenek – kachon, kytara a zpěv